» Nie pamiętam hasła | » Zarejestruj się

Forum dyskusyjne

Jak założyć ogród ?

pilsner20

Re: Jak założyć ogród ?

Postprzez pilsner20 czwartek, 17.08.2017, 17:03

Mi się wydaje, że warto też dodać, że bardzo fajnie w ogrodzie sprawdzają się altany ogrodowe :) Tu np. są całkiem fajne porady odnośnie jak zbudować altanę :) Myślę, że będą przydatne w tym obszarze tematycznym :)

gipilala

Postprzez gipilala poniedziałek, 21.08.2017, 06:51

Podstawowa zasada:
Zakładamy ogród po wybudowaniu domu

Najpierw usuwamy pozostałości po budowie, śmieci i chwasty (nie wystarczy je ściąć, bo z pozostawionych w ziemi fragmentów wyrosną nowe). Dużą działkę najlepiej zaorać na głębokość 15 cm (jeśli mamy możliwość, wynajmijmy kogoś, kto ma ciągnik), a następnie broną wyciągnąć rozłogi chwastów. Małą działkę można przekopać niewielką glebogryzarką lub szpadlem i ręcznie usunąć chwasty.

Oprysk herbicydem, który zniszczy wszystkie rośliny, potraktujmy jako ostateczność.
odwiedź mój blog

Rukia

Postprzez Rukia sobota, 02.09.2017, 14:46

W ogrodzie najlepiej sie odpoczywa. Jakis stol ogrodowy (najlepiej z drewna, aby byl wytrzymaly i ladny), do tego wygodne krzeselka i mozemy sobie siedziec, rozmawiac, odpoczywac. Wiadomo, w upalne dni jakos trzeba sobie radzic - polecam do tego parasole ogrodowe: https://www.litexgarden.pl/parasole-ogrodowe - na wysiegniku - bezpieczne, w roznych rozmiarach - chronia zarowno przed sloncem jak i przed deszczem.

Itith

Postprzez Itith środa, 13.09.2017, 14:40

Ogród w gruncie rzeczy nie jest tak ciężko założyć. Dużo większy problem jest z tym aby utrzymać go w dobrej kondycji. Chcąc mieć piękny i zadbany ogród trzeba o niego cały czas dbać. Chwila nieugagi - tak jak w moim przypadku i może się w nim pojawić mączniak.. Na szczęście w internecie jest masa porad http://agrowies.pl/skutecznie-zwalczac- ... -ogrodzie/ jak sobie z nim radzić, i wystarczy kilka chwil aby znaleźć dobre rozwiązanie jak pozbyć się niechcianych pasożytów ze swojego ogrodu!

marccella55

Postprzez marccella55 czwartek, 14.09.2017, 10:53

Ciekawe propozycje na dobrej jakości ogród. Według mnie pielęgnacja ogrodu to nie taka łatwa sprawa jakby się mogło wydawać !
---
liposukcja.com.pl

Poprzednia strona

Powrót do Hyde Park

piłka nożna | siatkówka | koszykówka | sporty motorowe | sporty zimowe | sporty wodne | sporty ekstremalne | inne sporty | sporty szkolne | katalog firm | fotogaleria